KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17409188
nr 1740 9188
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, Gård. Olja på duk, 66x88 cm, yttermått inklusive ram: 94x116
Kondition: dukskador slitage
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 november 2025
kl 18:47:05
14/11 09:51:54
100 kr
16/11 04:08:48
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark