KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17409188

nr 1740 9188

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Oljemålning, Signerad, Gård. Olja på duk, 66x88 cm, yttermått inklusive ram: 94x116

Kondition: dukskador slitage

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

800 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 november 2025
kl 18:47:05

14/11 09:51:54 1      100 kr
16/11 04:08:48 2      Vinnande bud

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark